Kominy ceramiczne to kolejna gałąź naszej działalności jako firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i aktualizowanej wiedzy jesteśmy w stanie przeprowadzić następujące działania:
- przeglądy oraz inwentaryzacje uszkodzeń płaszcza zewnętrznego metodami alpinistycznymi.
- przegląd i ocena powierzchni drąży kominowej.
- przegląd osprzętu stalowego komina ceramicznego (drabiny komunikacyjne, obręcze stalowe, podesty, płyty ociekowe głowicy)
- wykonanie badań pionowości osi kominów
- badanie skuteczności uziemienia instalacji odgromowych
- pomiary instalacji (oświetleniowej, elektrycznej)
- obliczenia sprawdzające statykę kominów
- analiza statyczna konstrukcji i jej obciążenia pod kątem montażu anten satelitarnych
- przygotowywanie dokumentacji fotograficznych
- tworzenie wytycznych remontowych zapewniających ciągłość bezpiecznej eksploatacji obiektu
Budowa komina systemowego – wybierz KominProfil!
Kominy systemowe to część naszej codziennej pracy. Zajmujemy się renowacją i budową kominów murowanych od wielu lat, więc każdy przygotowany przez nas obiekt jest dopracowany w stu procentach i oddany do natychmiastowego i efektywnego użytkowania. Komin systemowy wychodzący spod naszej ręki to gwarancja solidnej i fachowej pracy.
Renowacje kominów systemowych – oferujemy kompleksowe usługi
Budowa systemów kominowych wiąże się z ich eksploatacją, a w efekcie koniecznością sprawdzania ich stanu. Dlatego też nasza firma oferuje kompleksowe renowacje i naprawy tego typu obiektów.
Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Wszystkich zainteresowanych usługami remontowymi i budową komina systemowego, gorąco zachęcamy do kontaktu i współpracy!
Zajmiemy się całkowicie kompleksowym planowaniem oraz wykonawstwem, a także pomożemy wyborze odpowiednich materiałów i środków, by osiągnąć Państwa satysfakcję!
Systemowy komin ceramiczny – zalety
Kominy ceramiczne to rozwiązanie umożliwiające odprowadzanie spalin, które od lat cieszy się sporą popularnością wśród Polaków. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, ile zalet ma system kominowy. Dlaczego więc kominy ceramiczne są tak chętnie wybierane? Przede wszystkim to niezwykle trwałe oraz solidne rozwiązanie o zazwyczaj dłuższym okresie gwarancyjnym niż kominy ze stali. Tego rodzaju kominy nie wymagają również wymiany wkładu po 5-6 sezonach grzewczych.
Kolejnymi atutami kominów ceramicznych jest ich wysoka wydajność oraz kompatybilność z urządzeniami grzewczymi, zarówno tymi z nowszej, jak i starszej generacji. Komin wykonany z ceramiki możesz zainstalować przy ścianie zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Co więcej, systemy kominowe cechują się także sporą odpornością na wysokie temperatury, a to czyni je niezwykle uniwersalnymi rozwiązaniami.
Kiedy warto zdecydować się na kominy ceramiczne?
Mimo że na rynku można znaleźć różne technologie, to nadal kominy muruje się z dobrej jakości cegieł bądź zastępuje się je pustakami ceramicznymi oraz bloczkami z betonu komórkowego. Te rozwiązania mają lepsze właściwości termoizolacyjne, ale nie do końca przeznaczone są do budowania z nich przewodów spalinowych i dymowych. Lepszą alternatywą do budowy kominów jest cegła klinkierowa. Wadą tej cegły jest jednak jej cena, która jest dość wysoka. Z tego powodu projektanci i inwestorzy decydują się na systemowe kominy ceramiczne – o wiele prościej je wykonać, a przy tym nie trzeba ich dodatkowo zabezpieczać przed kwaśnymi skroplinami, co też zmniejsza koszty budowy. Co więcej, kominy wykonane z ceramiki są uniwersalnym rozwiązaniem. Projektując dom, nie musisz od razu podejmować decyzji w sprawie urządzenia grzewczego, możesz się nad tą kwestią zastanowić na dalszym etapie realizacji.
Chętnie wybieranym rozwiązaniem w przypadku nowych domów jest systemowy komin ceramiczny z izolacją cieplną przewodu spalinowego. Tego typu system jest w stanie współpracować z różnymi kotłami i kominkami generującymi spaliny o temperaturze 60-600 stopni Celsjusza. Co warto dodać, izolacja ta ma za zadanie zabezpieczyć rury przed ich szybkim wychłodzeniem, a przy tym zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu spalin, a co za tym idzie, osłabieniu ciągu kominowego.
Od czego zależy cena komina ceramicznego?
Cena komina ceramicznego zależna jest od kilku kwestii – między innymi od długości komina, rodzaju systemu, czy średnicy nominalnej. Kiedy poznasz te parametry, możesz zacząć sprawdzać ceny poszczególnych systemów kominowych.
Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności zobacz, czy wybrany przez Ciebie komin został przebadany jako system oraz ma odpowiednie certyfikaty. Pamiętaj, że bezpieczeństwo zapewniają wyłącznie sprawdzone wcześniej rozwiązania.
Drugą kwestią, której warto się przyjrzeć, jest materiał, z jakiego zostały wykonane poszczególne elementy komina. Sprawdź, czy rury zostały zrobione z ceramiki prasowanej izostatycznie, czy z tradycyjnej ceramiki. Zobacz także, z czego powstała obudowa komina – czy mówimy tu o lekkim betonie, czy o zwykłym. Istotna jest również izolacja, dopytaj się, czy system kominowy ma pełną izolację z wełny mineralnej, czy wkładkę. Jeśli nie wiesz, które rozwiązania będą lepsze, zwróć się o pomoc do naszych specjalistów. Z chęcią odpowiemy na wszelkie Twoje pytania oraz rozwiejemy wątpliwości.
Pamiętaj, że to, czy mamy odpowiednio dobrany komin, zależy przede wszystkim od parametrów, które wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Dlatego tak istotne jest, aby komin ceramiczny miał certyfikat oraz obowiązkowe atesty. To właśnie te dokumenty potwierdzają, że będziesz mógł bezpiecznie korzystać z komina ceramicznego w swoim domu.