KOMINPROFIL już od 30 lat zajmuje się okresowymi kontrolami kominów wszelkiego typu. Posiadamy odpowiednie uprawnienia, dzięki czemu zyskujesz pewność, że czyszczenie przewodów wentylacyjnych, przewodów spalinowych, przewodów dymowych oraz grawitacyjnych wykonane przez pracowników naszej firmy są prawomocne i ważne.

Profesjonalny przegląd kominiarski stanu technicznego przewodów kominowych!

Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 z zm.), a konkretnie art. 62, nakazuje zarządcy budynku dokonywać cyklicznego przeglądu przewodów kominowych (przewody wentylacyjne, dymowe, spalinowe) z uwagi na charakter ich pracy. Przytoczony artykuł wskazuje też, że przeglądy kominiarskie należy przeprowadzać minimum raz w ciągu roku w celu oceny stanu technicznego. Mogą one zostać przeprowadzone wyłącznie przez osobę, która posiada odpowiednie uprawnienia. Co jeszcze warto podkreślić, niewykonanie przeglądu obwarowane jest karami, dlatego też choćby z tego powodu zarządcy budynków powinni co najmniej raz w roku zamówić tę usługę.

W KOMINPROFIL przeglądami zajmują się jedynie osoby posiadające kwalifikacje odpowiedniej specjalności oraz uprawnienia budowlane, dzięki czemu każdy przegląd kominiarski będzie wykonany profesjonalnie i solidnie.

Dlaczego wykonanie przeglądu jest tak istotne? Najważniejsze powody to ochrona życia i zdrowia oraz zabezpieczenie mienia przed skutkami nieszczęśliwych wypadków.

W sytuacji, w której przewód komina spalinowego lub dymowego zostanie zatkany, to do wnętrza pomieszczeń może dostać się tlenek węgla, zwany potocznie czadem. Ten gaz jest lżejszy niż powietrze, dlatego też zbiera się przy suficie, a zadaniem sprawnej wentylacji jest wyssanie go z budynku. W tym momencie pojawia się kolejna trudność, ponieważ bardzo często te kanały są zatkane np. gniazdami lub resztkami zaprawy oraz cegieł, które wpadły do wnętrza przewodu kominowego w trakcie budowy. Z tego powodu tak istotne są regularne przeglądy kominiarskie. Czyszczenie kominów zapewnia prawidłowe funkcjonowanie przewodu kominowego, a co za tym idzie, bezpieczeństwo osób przebywających w danym budynku.

Przeglądy okresowe w Twoim mieście i nie tylko! Sprawdź, gdzie działamy!

Siedziba naszej firmy znajduje się na Śląsku, jednak działalności nie ograniczamy jedynie do tego województwa. Przeglądy okresowe przewodów są usługą, której podejmujemy się po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z klientem, co obejmuje również miejsce wykonania usługi.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami, gorąco zachęcamy do kontaktu!

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem przeglądu kominiarskiego, serdecznie zachęcamy do kontaktu! Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania, a także wspomożemy naszym doświadczeniem w kwestiach najlepszego czasu wykonania usługi, czy ewentualnych przygotowań. Jesteśmy dostępni zarówno pod numerem telefonu, jak i adresem mailowym!